Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VI Tydzień Zwykły

11 lutego 2024 r.

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Po sumie krótkie nabożeństwo i możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

Dziękujemy przedstawicielom dyżurujących rodzin za troskę o parafialną świątynię, wdzięczni jesteśmy za prace porządkowe i przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24 a, kl. 3 i 4.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na inwestycje w parafii, za ofiary w kancelarii i wpłaty bankowe.

We wtorek 13 lutego bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej czuwanie fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post – jest to czas, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Msze święte o godz. 700, 900, 1600 i 1800.

 

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1730, w niedzielę o godz. 900 (za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych). Gorzkie Żale o godz. 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

U młodzieży można odebrać „Zdrapkę Wielkopostną”, która zachęca i mobilizuje do głębszego, bardziej refleksyjnego przeżywania Wielkiego Postu.

Zbliża się czas składania rocznego rozliczenia podatkowego. Możemy 1,5% zobowiązania przeznaczyć na wskazaną organizację pożytku publicznego. Ulotki z propozycjami takich organizacji wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

W piątek 16 lutego w Dębicy, w kościele Matki Bożej Anielskiej WOJOWNICY MARYI zapraszają do modlitwy w intencji Ojczyzny.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ropczycach można składać wnioski o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

W czwartek o godz. 1700, w Szkole Podstawowej nr 5 odbędzie się zebranie środowiskowe mieszkańców Osiedla św. Barbary.

(Szczegóły na tablicy ogłoszeń)