Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2016 roku

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, za przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 2.

Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za wpłaty bankowe i ofiary składane w Kancelarii Parafialnej. Bóg zapłać! W minionych tygodniach wykonano balustrady i poręcze klatki schodowej na lewy chór, wyposażono toaletę przy zakrystii (z której można korzystać – wejście przez kaplicę M B Fatimskiej), przeprowadzone zostały prace ziemne związane z modernizacją ogrzewania budynku parafialnego i przygotowaniem terenu pod przyszłe ciągi komunikacyjne, miejsce procesyjne i parking. Będą prowadzone dalsze prace przy instalacji wodociągowej i przeciw pożarowej. Postaramy się, po usunięciu ziemi, o tymczasowe utwardzenie placu na parking.

         We wtorek o godz. 1900 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je ks. Mateusz. Na procesję różańcową prosimy zabrać świece.

         W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza święta przy Krzyżu Milenijnym na Witkowicach o godz. 1730 odprawiona będzie w intencji Solidarności i ofiar II wojny światowej. Po Mszy Świętej w fundamencie Krzyża zostanie umieszczona „Kapsuła czasu”.

         W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jest to patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza Święta wieczorna połączona będzie z maryjnymi nieszporami.

W niedzielę na Mszach świętych gościć będziemy ks. Tadeusza Pindarę, byłego wikariusza z Ropczyc, proboszcza w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie, który rozpoczyna budowę kościoła. Z woli ks. Biskupa nasz dekanat, wraz z rzeszowskimi, będzie go wspierał w tej inwestycji. Ks. Tadeusz wygłosi kazania, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła M B Częstochowskiej.

Po Mszach Świętych zbiórka do puszek CARITAS na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech.

W Brzezinach o godz. 1630 Koncert Uwielbienia zorganizowany przez młodzież i muzyków z parafii. Po koncercie zbierane będą dobrowolne ofiary na leczenie chorego Tomka Janik. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Popielgrzymkowe spotkanie grupy Świętej BARBARY będzie o godz. 1400 w parafii Świętego Michała Archanioła w Witkowicach. Rozpoczęcie Mszą Świętą.

Dzisiaj o 17-tej na ropczyckim rynku Koncert Orkiestry Dętej pod batutą pana Edwarda Guzika. Zapraszamy.

Jest do nabycia nowy numer pisma ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.

Odpowiedzialni za organizację ruchu w Ropczycach, proszą parkujących przy ul. Księdza M. Siewierskiego o ustawianie pojazdów w zatoczkach wzdłuż ulicy (tak, jak wskazują znaki). Na parkingu przy przychodni starajmy się na czas jej otwarcia o usunięcie samochodów, aby umożliwić dojazd interesantom i pracownikom. Dziękujemy.