Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja  2017 roku

Dyżurującym mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, dziękujemy serdecznie za podjęte prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 6.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane do puszek CARITAS przeznaczone na pomoc dla Syrii.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za wpłaty bankowe i ofiary składane w Kancelarii Parafialnej z okazji różnych posług duszpasterskich.

We wtorek liturgiczne Święto Świętego Andrzej Boboli – Patrona Polski.

W środę na pół godziny przed wieczorną Eucharystią członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszają do wspólnej modlitwy, przyzywając orędownictwa Matki Bożej Bolesnej – Patronki Dobrej Śmierci.

W czwartek wieczorna Msza Święta odprawiona będzie wyjątkowo o godz. 1800, w czasie której Jego Ekscelencja ks. bp. Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas trzecich Gimnazjum z parafii Świętej Rodziny, Świętego Michała Archanioła i Świętej Barbary.

Zgodnie z informacją zawartą w gazetce ropczyckich parafii WSPÓLNOTA Królowej Rodzin, od najbliższej soboty, przez kolejne miesiące uczestniczyć możemy w procesjach fatimskich do poszczególnych parafii dekanatu. Rozpoczęcie o godz. 1700 na placu miejskim przed kościołem farnym i procesja ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego do kościoła sanktuaryjnego. W czasie nabożeństwa możemy wysłuchać okolicznościowej konferencji, odmówimy cząstkę różańca i litanię. Prosimy o przygotowanie feretronu
z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W przyszłą niedzielę oprawę muzyczną na Mszy Świętej o godz. 1130 przygotuje Chór i Zespół Kameralny Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Ropczycach.

Kino JEDNOŚĆ w Sędziszowie Małopolskim zaprasza serdecznie na film pod tytułem „Teraz i w godzinę śmierci” opowiadający o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana przez wielu modlitwa. Seanse filmowe od 12 do 16 i od 19 do 23 maja o godz. 1900, w niedzielę 21 maja o godz. 2030. Więcej informacji na stronie internetowej kina. www.kinosedziszow.pl