Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XII Niedziela Zwykła

19 czerwca2022 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, za sprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę, a Panu Tadeuszowi za skoszenie trawników przy kościele. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 6, kl. 1 i 2.

Dziękujemy wszystkim za udział w eucharystycznej procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które wzniosły stacyjne ołtarze. Za uczestnictwo dziękujemy dzieciom, strażakom, pocztom sztandarowym, orkiestrze, niosącym feretrony; harcerzom i Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo, Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę liturgii i nagłośnienie, panom Organistom za prowadzenie śpiewu. Bóg zapłać!

Przez Oktawę Bożego Ciała w ropczyckich parafiach po wieczornych Mszach świętych odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci, kwiatów i ziół. Zapraszamy.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza święta dziękczynna o godz. 1900. Zapraszamy do udziału w tym dziękczynieniu nie tylko dzieci i młodzież, ale również pedagogów, pracowników szkolnictwa i rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję „Paczki dla Ukrainy”. Parafialna Caritas posegregowane i zapakowane artykuły przekaże w najbliższym czasie dla mieszkańców Ukrainy. Bóg zapłać!

W dniach od 4 do 13 sierpnia na trasie z Rzeszowa na Jasną Górę odbywać się będzie 45 Piesza Pielgrzymka. W tym roku ma podwójny wymiar – tradycyjnie i sztafetowo (grupa św. Barbary dzień sztafety ma wyznaczony na 8 sierpnia). Zachęcamy i zapraszamy do udziału. szczegóły można znaleźć na stronie internetowej. W ten sposób odbywają się również zapisy. Szczegóły na plakacie.

W lipcu – 11 w poniedziałek przybywa do nas na nocleg Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy zapisy osób, które zabrałyby pielgrzymów na nocleg. Szczegóły za tydzień.