Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVI Niedziela Zwykła

20 lipca 2014

 

Dziękujemy dyżurującym rodzinom za troskę o nasz kościół, za uporządkowanie świątyni, za złożoną ofiarę i przygotowanie na niedzielę. Wysiłek był tym większy, że w kościele i zakrystiach prowadzone są tynkarskie. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego nr 24 A, klatka IV i Piłsudskiego 26 A, klatka I.

Różne prace w budynku nowego kościoła prowadzone są w zasadzie nieprzerwanie. Dlatego za wszystkie utrudnienia – np. nieczynne wejścia, zapylenie, przestawione ławki itp. – przepraszamy. W minionym tygodniu wpłacono kolejną ratę za posadzkę w kościele (z 215 tys. zł zostało do spłacenia jeszcze 65 tys. a posadzka na chórze, schody i parapety kosztowały 45 tys. zł i czekają na zapłatę), wypłacono również należność za chromoniklowe poręcze i barierki na klatkach schodowych i chórach (7 tys. 500 zł), zapłacono za nagłośnienie (ratę 30 tys. zł- w czerwcu) i pozostaje do spłaty druga rata (około 15 tys. zł.).

Za wszelkie ofiary składane na tacę, w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe serdecznie dziękujemy! Pozwalają one, na w miarę systematyczne, spłacanie zobowiązań finansowych wobec firm, które wykonują różne prace w naszym kościele. Bóg zapłać!

W sobotę przypada wspomnienie świętych Anny i Joachima rodziców Matki Najświętszej. W parafii na Chechłach uroczysty odpust. Szczegółowy program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Uroczysta suma w niedzielę o godz. 1100.

W przyszłą niedzielę w farze o godz. 1500 ostatnie spotkanie przed pielgrzymką pieszą z Rzeszowa na Jasną Górę.

 związku z przypadającym w piątek (25 lipca) wspomnieniem liturgicznym świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę modlić się będziemy za wszystkich użytkowników dróg i podróżujących, a po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów. Samochody i motocykle możemy parkować również na placu przy budynkach parafialnych.

Jutro w ambulansie przy Domu Parafialnym będzie możliwość przeprowadzenia kontrolnego badania na rzecz zagrożenia osteoporozą. Badanie przeprowadza prywatna firma Krakowskie Centrum Diagnostyki. Badanie jest częściowo dofinansowane, ale opłata wynosi 25zł. Badania mają rozpocząć się po godz. 19-tej.