Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

III Niedziela Zwykła

22 stycznia 2017 roku

Przedstawicielom dyżurujących rodzin dziękujemy serdecznie za troskę o nasz kościół w minionym tygodniu, za wszelkie prace, przygotowanie na niedzielę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 8.

Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękujemy za Waszą obecność, okazję do wspólnej modlitwy, zatroskanie i zainteresowanie sprawami parafii. Dziękujemy za życzliwość i ofiary złożone na cele parafialne i dla duszpasterzy. W niedzielę 19-go lutego o godz. 1130 zostanie odprawiona koncelebrowana Msza Święta w intencji mieszkańców i rodzin, których odwiedziliśmy w tym roku z wizytą duszpasterską.

W naszej parafii jest 1245 domów i mieszkań. Przyjęto nas w 976, zamkniętych z różnych powodów pozostało 242, a w 27 mieszkańcy nie życzyli sobie wizyty księdza. Mieszkańców identyfikujących się w jakikolwiek sposób z parafią jest około 3200, do tego za granicą, w zasadzie na stałe, pozostaje około 250 osób i blisko 100 osób mieszka poza Ropczycami.

Kino JEDNOŚĆ w Sędziszowie Małopolskim zaprasza na film pod tytułem Zerwany kłos” opowiadający o błogosławionej Karolinie Kózkównie, która poniosła śmierć męczeńską w obronie wiary. Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwa miłości nad nienawiścią, a także prawdę, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Seanse filmowe są: od 17 do 21 lutego o godz. 1900

                               od 24 do 28 lutego o godz. 1700.