Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019 roku

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię. Dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Rataja.

We wtorek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego powstrzymania się od pokarmów mięsnych. O północy Pasterka. O 2330 zapraszamy na kolędy i pastorałki w wykonaniu Sekcji Muzycznej ŚDM wraz z nauczycielami Szkoły Muzycznej I stopnia w Ropczycach.

W dzień Narodzenia Pańskiego i świętego Szczepana porządek Mszy Świętych niedzielny. W czwartek na Mszy świętej o godz. 1130 uroczysty chrzest.

W niedzielę 29 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i św. Józefa. Jest to dzień odpustu na Czekaju.

Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcemy spotkać się z parafianami, pobłogosławić mieszkania i domy, wspólnie pomodlić się. Chcemy też porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących życia i funkcjonowania parafii.

Kapłana poprzedzać będą ministranci i lektorzy. Prosimy o przygotowanie mieszkań (Krzyż, świece, kropidło, woda święcona). W miarę możliwości na modlitewne spotkanie i błogosławieństwo powinna zgromadzić sie cała rodzina. Wizyta duszpasterska jest także okazją do uporządkowania informacji i danych o rzeczywistym stanie osobowym parafii.

Organizatorzy zbiórki makulatury na budowę studni w krajach Afryki serdecznie dziękują za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie. Zgromadzone fundusze pozwoliły na wybudowanie dotychczas 27 studni. W związku z brakiem możliwości zbycia zebranej makulatury, akcja została „zawieszona”. O wznowieniu akcji będą podane informacje.