Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2016 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, za przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 15.

W tym tygodniu spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1800, jest to równocześnie spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1830.

W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Leopold odwiedzi chorych od godz. 800 a ks. Piotr i ks. Mateusz od godz. 1600.

W sobotę na godzinę przed wieczorną Mszą Świętą modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W sobotę odbędzie się dekanalna piesza pielgrzymka do Kościoła Jubileuszowego Miłosierdzia w Sędziszowie Małopolskim.

Z naszego kościoła wyruszymy o godz. 800. Na parkingu przy Pogotowiu spotkanie z pielgrzymami, z innych parafii o godz. 830 i wspólny wymarsz ulicą ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w kierunku Witkowic. Przy kościele w Witkowicach krótka przerwa i ulicą Kolonia przejdziemy do kościoła Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie, gdzie o godz. 1100 odprawiona będzie Msza święta. Powrót indywidualnie.

Jeśli są osoby chętne do pielgrzymowania, które potrzebują transportu; planujemy wynająć autokar, który od Kozodrzy, przez naszą parafię, Chechły, Farę itd. zawiezie te osoby do Sędziszowa. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii lub Kancelarii do czwartku. Uczestników pielgrzymki prosimy o skorzystanie z sakramentu pojednania
w czwartek i piątek.

W niedzielę – pierwszą miesiąca modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

         W czwartek o godz. 800 Msza Święta na rozpoczęci Nowego Roku Szkolnego. Do wspólnej modlitwy w intencji uczniów zapraszamy nie tylko nauczycieli i wychowawców. Obecność rodziców i dziadków niech będzie modlitewnym wsparciem dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy etap edukacji. Po Mszy Świętej dalsze uroczystości w szkole.

W minionym tygodniu po trzech latach pracy, zakończył posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Paweł Karczmarczyk i został oddelegowany do parafii Świętego Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim. Księdzu Pawłowi dziękujemy za jego duszpasterskie zaangażowanie, zwłaszcza w pracę z młodzieżą. Był asystentem KSM-u, opiekunem „OAZY” dzieci Bożych i Grupy Muzycznej, koordynatorem do spraw ŚDM w naszych dekanatach i powiecie, animatorem i organizatorem wieczorów uwielbienia, nauczycielem religii w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza.

Pracę duszpasterską podejmuje wśród nas ks. Mateusz Pęcherek, tegoroczny neoprezbiter z parafii Wniebowzięcia N M P w Jaśle. Wszystkich kapłanów podejmujących nowe obowiązki polecamy Bogu przez orędownictwo Matki Najświętszej – Matki Kapłanów. „Pod Twoją obronę…”