Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I NIEDZIELA ADWENTU

29  listopada  2015 roku

 

Wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół wyrażamy wdzięczność za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 2, klatka V i Udzieli 4 klatka V

Dzisiejsza niedziela Pierwsza Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny przeżywany z woli papieża Franciszka jako ROK ŚWIĘTY MIŁOSIERDZIA BOZEGO (rozpocznie się on w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P). W naszej diecezji inauguracja Roku Miłosierdzia rozpocznie się od uroczystego otwarcia „Drzwi Miłosierdzia” w rzeszowskiej katedrze, w niedzielę 13-go grudnia o godz. 1700.

W tym roku też, wspominamy chrzest Polski. Radujemy się z 1050 rocznicy tego wydarzenia. Znakiem – symbolem jubileuszu jest świeca, którą każda parafia otrzymała w sobotę,
 w czasie specjalnego nabożeństwa rozpoczynającego Rok Jubileuszowy.

            Adwent to czas, kiedy w dni powszednie sprawuje się Msze Święte roratnie. W czasie liturgii jest procesja ze światłem i zapalenie świecy „roratki”. Do udziału w roratach o godz.
18-tej zapraszamy dzieci z lampionami
. Po nabożeństwie losować będziemy figurkę aniołka – dlatego prosimy przygotować karteczkę z imieniem. Dla wszystkich dzieci przygotowane są pamiątkowe obrazki-naklejki.

W pierwszy czwartek spowiedź od godz. 1700. Od 1730 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek – pierwszy miesiąca Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Barbary. Msze Święte o godz. 700 (roraty), 900, 1600 i 1800 – suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. dr hab. Piotr Steczkowski, profesor prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Na godzinę przed wieczorną Eucharystią wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, które zakończy litania loretańska.

W tym dniu, w Peru wyniesieni zostaną na ołtarze (beatyfikowani) dwaj polscy, franciszkańscy misjonarze męczennicy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i cele diecezjalne. Jest to dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na ten cel.

Dzień 6-go grudnia to wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa. Spotkanie dla małych dzieci ze świętym Mikołajem będzie w kościele o godz. 1500. Kto chce w ten sposób obdarować dzieci, prosimy aby podpisane paczki składać w zakrystii od godz. 1430, lub po Mszach Świętych.

Panom Robertowi i Jackowi dziękujemy za użyczenie transportu, a siedmiu parafianom za załadunek i przywiezienie konfesjonałów. Bóg zapłać!

U ministrantów można nabyć nowy numer pisma ropczyckich parafii WSPÓLNOTA Królowej Rodzin. Numer ten obejmuje czas Adwentu i Boże Narodzenie.

Pan Organista odwiedzi parafian z opłatkami na stół wigilijny od godz. 1630

poniedziałek:           ul. Armii Krajowej nr 8, następnie 9

wtorek:                      ul. Udzieli nr 6

środa:                       ul. Konarskiego nr 2

sobota:  od godz. 900 ul. Asnyka (od strony boiska sportowego), następnie od 1300 ul. Pułaskiego (porządek jak co roku)

Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności dla pana Organisty za całoroczną pracę na rzecz parafii w dni powszednie. Opłatki można odebrać również w zakrystii po Mszach świętych.