Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV niedziela zwykła

30 stycznia 2022 roku

 

Dziękujemy dyżurującym przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu dbali o nasz kościół, za prace porządkowe, dezynfekcję świątyni, przygotowanie na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Wdzięczność parafii jest tym większa, że na 24 mieszkania troską o parafialny kościół wykazało się 6 rodzin. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 13.

W środę Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z obrzędem poświęcenia gromnic o godz. 700, 900, 1600 i 1800. Ofiary jakie złożymy na tacę przeznaczone są na Zakony Kontemplacyjne w diecezji.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700 (prosimy o zachowanie wymagań sanitarnych)…

W czwartek od godz. 1730 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 1800 Nowenna ku czci św. Barbary. W liturgii wspomnienie św. Błażeja biskupa – męczennika.

W sobotę od godz. 800 ze względu na sytuację sanitarną, odwiedziny z Komunią Świętą tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.

Od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi za grzechy.
W liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Agaty dziewicy – męczennicy.

W niedzielę na Mszy świętej o godz. 930 dzieci z klas III otrzymają książeczki. Bezpośrednio po Eucharystii krótkie spotkanie w kościele dla rodziców.

Przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

U ministrantów można nabyć książkę poświęconą świętemu Andrzejowi Boboli autorstwa proboszcza parafii Strachocina ks. Józefa Niżnika „Święty Andrzej Bobola. Życie, objawienia, cuda” (13 zł).