Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 30  Kwietnia  2017 roku

Dyżurującym mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, serdecznie dziękujemy za podjęte prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 8.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna IX TYDZIEŃ BIBLIJNY. O godz. 15-tej wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Słowa Bożego z intronizacją Księgi Ewangeliarza, następnie czytanie listów apostolskich do wieczornej Eucharystii.

Od jutra NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej (za wyjątkiem pierwszego czwartku
i pierwszej soboty). W czwartek nabożeństwo rozpocznie się prywatną adoracją od godz. 1830, a w sobotę od godz. 1800 – połączone z modlitwą wynagradzającą za grzechy.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1800.

W środę 3-go maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym. Przed Mszą Świętą o godz. 1130 modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych.

Uroczystości w mieście rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 1515 w Kościele Matki Bożej Królowej Rodzin.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

Jest do nabycia nowy numer WSPÓLNOTY KRÓLOWEJ RODZIN – pisma ropczyckich parafii. W gazetce zamieszczono szereg aktualnych artykułów dotyczących bieżących – majowych spraw i kalendarium dekanalnych pieszych pielgrzymek do poszczególnych parafii dekanatu.

Uczestnicy majowej pielgrzymki na Ukrainę będą mieć spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 2000. Prosimy przynieść paszporty i potwierdzić uczestnictwo przez wpłatę.

W przyszłą niedzielę o godz. 1130 Uroczysta Eucharystia połączona z Pierwszą Komunią dzieci klas trzecich. Na ten bezpośredni czas przygotowania trzecioklasistów do sakramentu pojednania i Eucharystii, polećmy ich i ich najbliższych Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. Pod Twoją obronę…