Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły
1 dzień:      Ropczyce – Katowice (Pyrzyce) – Tel Aviv – Nazaret.
Około godz. 17-tej 08.03.2012 r wyjazd z Ropczyc autokarem do Katowic. Odprawa bagażowo – paszportowa od godz. 2200 08.03.2012
odlot o godz. 015 09.03.2012r do Tel Aviv-u.
 
W godzinach rannych przylot do Izraela. Po odprawie przejazd autokarem do Galilei drogą nad M. Śródziemnym tzw. Via Maris. Przyjazd do Hajfy – nawiedzenie Góry Karmel (prorok Eliasz) i kościoła „Stella Maris", panorama miasta i ogrodów bahaistycznych. Następnie przejazd do Nazaretu. W miarę wolnego czasu nawiedzenie Bazyliki i Groty Zwiastowania NMP oraz kościoła Św. Józefa. Zakwaterowanie w hotelu.

2 dzień:      Nazaret – Sanktuaria nad Jeziorem Galilejskim
Po śniadaniu przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na Górę Tabor (fakultatywnie taxi) a następnie do Kafarnaum: synagoga z IV w., dom św. Piotra, Tabgha: Kościół rozmnożenia Chleba i Ryb, Kościół Prymatu św. Piotra i Góra Błogosławieństw. Następnie rejs statkiem po jeziorze a potem dla chętnych „Ryba Św. Piotra" i inne przysmaki nad brzegiem jeziora. Po lunchu przejazd drogą wzdłuż Jeziora Galilejskiego przez Tyberiadę nad Jordan (Yardenidt) – odnowa przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu w Nazarecie.
 
3 dzień:      Nazaret – Jerycho – Morze Martwe – Betlejem
Po śniadaniu Msza Św. w Bazylice Zwiastowania NMP. Następnie przejazd tzw. „Drogą Jezusa" w pobliżu Zachodniego Brzegu Jordanu przez Pustynię Judzką do Jerycha. W Jerychu: Góra Kuszenia, sykomora i przerwa na zakupy i odpoczynek. Przejazd w dalszym ciągu przez pustynię nad Morzę Martwe. Kąpiel i odpoczynek. Dla chętnych fakultatywny wyjazd na Masadę.
Przyjazd w godzinach wieczornych do Betlejem i zakwaterowanie w hotelu.

4 dzień:      Betlejem – Góra Oliwna – Jerozolima
Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną: miejsce Wniebowstąpienia, kościół „Ojcze Nasz", panorama Doliny Jozafata i Miasta Świętego Jeruzalem. Przejście do Ogrodu Oliwnego przez kościół „Dominus Flevit" (Pan zapłakał), Bazylika Agonii z ogrodem oliwnym, Grota Pojmania i kościół Grobu M B. Następnie przejście obok Złotej Bramy na wzgórze świątynne – zwiedzanie placu i z zewnątrz Meczetu Skały i Al – Aksa. Przejście pod kościół św. Anny -sadzawka Betezda. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) ze stacjami Męki Pańskiej na Golgotę w Bazylice Bożego Grobu. Czas wolny. Przejazd do Betlejem do hotelu.

5 dzień:      Betlejem – Betania – Betfage
Po śniadaniu nawiedzenia tzw. Pola Pasterzy: kościół Zjawienia się Anioła, groty pasterskie. Przejazd do Bazyliki i Groty Narodzenia. Czas na osobistą modlitwę. Następnie franciszkański kościół św. Katarzyny z podziemnymi grotami oraz Grota Mleczna. Po krótkim odpoczynku w hotelu wyjazd do Betanii kościół wskrzeszenia łazarza Następnie przejazd do Betfage -miejsca wyruszenia P. Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę palmową. Powrót do hotelu.

6 dzień:      Betlejem – Jerozolima
Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy: Góra Syjon (Syjon Chrześcijański),Wieczernik, Grób króla Dawida, Kościół Zaśnięcia NMP, Kościół Św. Piotra „In Gallicantu" i Święte Schody. Przejście dzielnicą żydowską pod Mur Płaczu. Następnie przejście do Bazyliki Bożego Grobu: zwiedzanie, czas wolny i modlitwa. Powrót do Betlejem.

7 dzień:      Betlejem – Ain Karem – Yad Vashem
Po śniadaniu przejazd do En Kerem (Ain Karem) – sanktuarium Nawiedzenia Św. Elżbiety oraz kościoła Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Przejazd do Zachodniej Jerozolimy: Kneset i Menora a następnie zwiedzanie Yad Yashem, muzeum, pomnika ofiar holokaustu. W miarę wolnego czasu przejazd do Jerozolimy – czas wolny. Powrót do hotelu.
 
8 dzień:      Betlejem – Tel Aviv – Katowice – Ropczyce
W godzinach rannych przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Aviwie. Odprawa bagażowe – paszportowa.
Odlot do Katowic 600, przylot 830. Przyjazd do Ropczyc około 1400.

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym Katowice – Tel Aviv – Katowice
– hotele trzygwiazdkowe z pokojami dwu i trzy osobowymi w Nazarecie i Betlejem
– śniadania i obiadokolacje na całej trasie
– transport autokarowy według trasy pielgrzymki
– przewodnik i pilot polski
Koszt: 585 Eu + 75 $ US + około 130 zł (ubezpieczenie i przejazd Ropczyce – Katowice – Ropczyce)

Cena nie obejmuje:
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
– taxi na Górę Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim i ewentualnie „ryba św. Piotra"
dla chętnych wyjazd na Masadę
Orientacyjnie należy przewidzieć ok. 40 – 60 USD.

Organizatorem pielgrzymki od strony turystycznej jest słowacka kancelaria pielgrzymkowa „Trinity". Przypomina się o ważności paszportu — min. 6 miesięcy przed utratą ważności. Każdy uczestnik posiada przy sobie ksero własnego paszportu.
Przy zgłoszeniu podajemy dane: nazwisko i imię, data urodzenia, adres z kodem pocztowym, tel. numer kontaktowy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie zależnie od sytuacji na przejściach pomiędzy terytorium Izraela a Autonomią Palestyńską!!!

Kontakt telefoniczny:
ks. Leopold KORDAS 660 74 92 80 lub 17 22 28 750