Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły
 
Czcigodni Księża Asystenci Dekanalni i Parafialni Akcji Katolickiej
Czcigodni Księża Proboszczowie
Prezesi i Członkowie Oddziałów Akcji Katolickiej
Sympatycy Akcji Katolickiej
 
Zaproszenie
     Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza na konferencję zorganizowaną z okazji 70-tej rocznicy śmierci bł. Stanisława Starowieyskiego, naszego patrona.
     Uroczystość, która jest naszym jesiennym spotkaniem formacyjnym odbędzie się w Ustrobnej i Bratkówce w dniu 17 września br. Szczegółowy program przedstawiamy w załączeniu.
     Zachęcając do udziału w konferencji wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej oraz księży Asystentów, wyrażamy nadzieję, że to spotkanie ze świadkami życia bł. Stanisława Starowieyskiego będzie okazją do poznania jego życia i działalności społecznej, stając się dla nas inspiracją do dalszego działania.
     Jesteśmy dumni, że w szeregach naszego stowarzyszenia znalazł się człowiek, który może być dla nas wzorem w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Doceniając dar, jaki otrzymaliśmy w postaci takiego patrona, zgromadźmy się na wspólnej modlitwie, prosząc Boga za jego pośrednictwem o dary Ducha Świętego w dalszym rozwoju Akcji Katolickiej w naszej diecezji.
     Księży Asystentów Dekanalnych i Parafialnych prosimy o włączenie się do koncelebry Mszy Świętej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego (prosimy o przywiezienie alb).
     Prezesów Oddziałow Parafialnych, Księży Asystentów Dekanalnych i Parafialnych, Księży Proboszczów prosimy o zachęcenie członków oraz sympatyków Akcji Katolickiej (także z parafii gdzie Akcja Katolicka jeszcze nie została powołana) do udziału w tym spotkaniu. Dla osób, które do naszego stowarzyszenia nie należą udział w konferencji może być pierwszym krokiem w jego poznaniu.
     Chętnych prosimy zgłaszać 1-go i 8-go września (czwartki) w godzinach od 16.00 do 18.00 osobiście w siedzibie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Rzeszowie ul. Michała Archanioła 3, lub telefonicznie (17 857 80 90).
     Dla osób z północnej części naszej Diecezji organizujemy dojazd autokarem z Rzeszowa.
Program spotkania:
     8.00 – Rzeszów Św.Michała 3 – wyjazd
   10.00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks.Bpa Kazimierza Górnego w kościele parafialnym w Ustrobnej
   13.00 – Konferencja w Szkole Podstawowej w Bratkówce
     – Błogosławiony Stanisław – działacz społeczno – katolicki – ks.prof.dr hab. Marek Starowieyski
     – Takiego Ojca zapamiętałem – p. Andrzej Starowieyski
     – Bł. Stanisław Starowieyski – wzór do naśladowania dla członka Akcji Katolickiej – p. Halina Szydełko Prezes KIAK
     – program artystyczny – Szkoła Podstawowa w Bratkówce
 
Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej