Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019 roku

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ADWENT. Jest to w życiu Kościoła okres, kiedy w sposób szczególny przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Od jutra wieczorem roraty. Do udziału w tych nabożeństwach ze światłem zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami. Prosimy, aby dzieci przygotowały na każdy dzień karteczki ze swoimi imionami i składały je do koszyczka.

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troskliwą opieką naszą świątynię. Dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego nr od 1 do 31 (nieparzyste) i od 2 do 8 (parzyste).

W środę ODPUST ku czci Świętej Barbary. Msze Święte o 700 (roraty), 900 i suma o godz. 1800, której będzie przewodniczył J. E. ks. bp Jan Wątroba. W czasie liturgii
ks. Biskup poświeci nową figurę naszej Patronki. Do uczestnictwa w tej uroczystej Eucharystii, jak co roku zapraszamy wszystkich, aby swoją obecnością i modlitwą ubogacili i uświetnili 20-lecie istnienia parafii „na Górce” powołanej do istnienia 10 lipca 1999 roku.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1700. W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą, a od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W południe „Godzina łaski”. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

Przyszła niedziela, jest drugą miesiąca. Na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

Druga niedziela Adwentu jest tradycyjnie „Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” Do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.

Pan Organista odwiedzi parafian roznosząc opłatki na stół wigilijny.

poniedziałek od godz.    1630 Pułaskiego 35, 37, 39, 41 i 43

wtorek                           1630 – Pułaskiego 45, 47, 49, 51 i 53

czwartek                        1630 – Mehoffera 5 i 7

piątek                             1630 – Mehoffera 4 i 6 oraz 13,

sobota                            900Kraszewskiego, Broniewskiego, Chopina, Moniuszki, Rataja i domki ul. Piłsudskiego i Kolejowej.

Jest do nabycia nowy numer „Pisma ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN”.

Centrum Kultury organizuje 6 grudnia w godz. 1500-1900 Jarmark Mikołajkowy. Organizatorzy zapraszają.

PUK informuje mieszkańców Osiedli św. Barbary, Północ, ul. Piłsudskiego, że 5 grudnia w godz. 1000-1600 będą wydawane worki na śmieci na Stacji Wodociągów.