Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVII Niedziela Zwykła

8  października  2017 roku

 

 

Od dzisiaj w rozpoczynamy renowację Misji Świętych.

Jest to nasze przygotowanie do uroczyści 12-go października na zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich.

Do środy codziennie na porannej i wieczornej Eucharystii wysłuchamy okolicznościowego słowa skierowanego do nas przez Ojca Rekolekcjonistę. Wieczorem od poniedziałku codziennie różańcowa procesja fatimska po Mszy Świętej (prosimy zabrać świece).

W czwartek poświęcenie nowej maryjnej kaplicy i obrzęd przyozdobienia figury fatimskiej koronami w stu-lecie objawień. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Michał Mierzwa z diecezji sandomierskiej. Czwartkowej liturgii będzie przewodniczył J E ks. Biskup Ordynariusz.

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za wszelkie prace, przygotowanie na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Broniewskiego.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na budowę kościoła, za ofiary indywidualne i zbiorowe składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się wczoraj w ogólnopolską modlitwę różańcową. Dziękujemy pielgrzymom, prowadzącym rozważania i modlitwę w świątyni i w domach! Szczególne podziękowania kierujemy ku chorym, którzy oprócz modlitwy ofiarowują swoje cierpienie. Bóg zapłać!

Grupy Duszpasterskie w parafii proponują dorosłym mieszkańcom włączenie się w społeczną akcję „Zatrzymaj aborcję”. Podpisy będzie można składać do środy po Mszach Świętych. Podpis jest ważny, jeśli poda się nr PESEL i złoży własnoręcznie podpisze.

Jest jeszcze tuzin wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 3-go do 10-go lutego. Wylot i powrót do Rzeszowa. Zainteresowane osoby bliższe informacje mogą uzyskać u ks. proboszcza. Te osoby, które zgłosiły chęć wyjazdu, a nie oddały wypełnionych ankiet prosimy o kontakt.

Grupa teatralna działająca przy Apostolskiej Grupie Młodzieżowej w Ostrowie zaprasza na Misterium z okazji 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie. Misterium odbędzie się tylko 14-go października (w sobotę) o godz. 1630 na stadionie sportowym w Ostrowie.