Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXII Niedziela Zwykła

8 listopada  2015 roku

Wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół wyrażamy wdzięczność za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Asnyka 21 – 63 (nieparzyste) i 30 – 50 (parzyste).

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na budowę kościoła,  za wpłaty bankowe i ofiary składane w Kancelarii Parafialnej.  Dziękujemy fundatorom – rodzinie z Łączek Kucharskich – za nowy krzyż przy ołtarzu. Bóg zapłać! W ostatnim tygodniu października wpłacono kolejną ratę (5 tys. zł) za granit.

We wtorek ostatni już raz, możemy zyskać odpust zupełny za pielgrzymowanie do relikwii błogosławionej Matki Marii Angeli Truszkowskiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Po Mszach Świętych będzie możliwość ucałowania relikwii.

W środę 11-go listopada o godz. 915 w kościele farnym Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii złożenie kwiatów i dalsze uroczystości przed pomnikiem i w Centrum Kultury. Po południu o godz. 1600 w Centrum Kultury koncert pieśni i melodii patriotycznych w wykonaniu ropczyckiej Orkiestry Dętej i chóru Bell Canto. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców!

Wieczorem, bezpośrednio po Mszy Świętej, w naszym kościele młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza na „WYPOMINKI NARODOWE”. W atmosferze modlitewnej zadumy będziemy przywoływać pamięć o ludziach poległych w obronie naszej Ojczyzny w XX wieku.

W czwartek na wieczornej Mszy Świętej uroczystość wręczenia Krzyży kandydatom do bierzmowania. W czasie liturgii rodzice uroczyście pobłogosławią swoje dzieci i nałożą im poświęcone Krzyże – znak naszego odkupienia. Na tę uroczystość zapraszamy całe rodziny, w miarę możliwości również chrzestnych kandydatów i przyszłych świadków bierzmowania.

W piątek 13-go listopada Wieczór Fatimski. Na wspólną różańcową modlitwę, śpiew pieśni i okolicznościową katechezę zapraszamy o godz. 2030. Prosimy zabrać ze sobą lampiony i świece.

W przyszłą niedzielę modlić się będziemy za Kościół Prześladowany. W tym roku za Kościół w Syrii. Po Mszach na rzecz Kościoła w Syrii zbierane będą do puszek ofiary.