Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIII Niedziela Zwykła

10 września  2017 roku

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VII Tydzień Wychowania, przeżywany pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 2 (przygotowanie świątyni na niedzielę w piątek o godz. 2000).

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej z okazji różnych posług duszpasterskich, za wpłaty bankowe, zbiorowe ofiary od róż, grup duszpasterskich i mieszkańców oraz za darowizny na wyposażenie kaplicy fatimskiej. Bóg zapłać!

W czwartek o godz. 18-tej w sali katechetycznej spotkanie dla uczniów klas trzecich Gimnazjum – kandydatów do bierzmowania (prosimy o przyniesienie indeksów). Po spotkaniu formacyjnym Msza Święta dla gimnazjalistów, na rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W piątek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w naszej parafii będą przygotowywać się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie w kościele.

We wtorek 12-go września w kościele sanktuaryjnym główne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Królowej Rodzin w Święto Najświętszego Imienia Maryi.

W środę kolejne nabożeństwo fatimskie. Liturgii będzie przewodniczył ks. Prałat Zbigniew Suchy z Przemyśla, redaktor diecezjalny tygodnika NIEDZIELA, profesor i wykładowca WSD w Przemyślu. Msza Święta o godz. 1900. Na procesję różańcową prosimy zabrać świece.

W czwartek 14-go września liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
O godz. 1530 Msza Święta odpustowa w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym.

O godz. 1630 Msze Święta pod Krzyżem Milenijnym w Ropczycach – Witkowicach.

Jest do nabycia owy numer pisma ropczyckich parafi "WSPÓLNOTA -Królowej Rodzin".

Przyszła niedziela w naszym kraju przeżywana jest, jako 51 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych do puszek zbierać będziemy ofiary na działalność Katolickiego Radia VIA.