Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada  2017 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!.

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 2  klatki I i II,.

Przyszła niedziela rozpoczyna  ADWENT. Od wtorku 5-go grudnia wieczorem roraty.

Odpust ku czci Świętej Barbary w poniedziałek 4-go grudnia. Msze Święte o godz. 700, 900 i suma o godz. 1800, której będzie przewodniczył ks. dr Mieczysław Wolanin z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.

 

W tym tygodniu pierwszy piątek, sobota i niedziela.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.

Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 800.

W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy na godzinę przed wieczorną Mszą Świętą.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składaka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

Jutro (w poniedziałek) o godz. 1800 Msza Święta dla uczniów klas VII i ich rodziców. Bezpośrednio po Eucharystii w kościele, spotkanie dotyczące formacji, katechezy, zasad i formy przygotowania uczniów do sakramentu bierzmowania w diecezji rzeszowskiej i naszej parafii wg wskazań Konferencji Episkopatu Polski.

 

Pan organista z opłatkami odwiedzi mieszkańców parafii od poniedziałku do piątku od godz. 1630 :

poniedziałek         – ul. Udzieli nr 1, następnie  nr 3

wtorek                  – ul. Udzieli nr 2

środa                    – ul. Udzieli nr 4

czwartek               – ul. Udzieli nr 6

piątek                   – ul. Konarskiego nr 15, następnie 17

sobota od 900 ul. Asnyka (od strony boiska) i od 1300  ul. Pułaskiego (domki do końca ulicy).

 

U młodzieży, przed kościołem jest do nabycia bogato ilustrowany, okolicznościowy kalendarz parafialny na przyszły rok. W kalendarzu zostały podane ważne wydarzenia z życia parafialnego. Kalendarz może być cenną pamiątką lub miłym upominkiem. Koszt wydania to 15 zł. Składane ofiary przeznaczone są na działalność KSM-u.

W piątek (24 listopada) o godz. 1700w budynku Zespołu Szkół przy ul. Konarskiego odbędzie się zebranie dla mieszkańców Osiedla PÓŁNOC. Celem zebrania jest złożenie sprawozdania za rok ubiegły i przekazanie informacji przez Burmistrza Ropczyc o planach ma przyszłość.