Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada  2017 roku

 

Dzisiaj przypada  I Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka, przeżywany pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem” . Przedstawiciele CARITAS rozdają pamiątkowe obrazki, a do puszek można złożyć ofiary na ten cel. Dziękujemy!

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!.

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Asnyka  nr 21-63 (nieparzyste)  i 3056 (parzyste).

Przyszłą niedzielę – ostatnią roku kościelnego przeżywamy jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na zakończenie Mszy Świętych odmówimy odnowimy ubiegłoroczny Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Pan organista z opłatkami odwiedzi mieszkańców parafii od poniedziałku do piątku od godz. 1630 :

poniedziałek         – ul. Żeromskiego nr 1, następnie  nr 3

wtorek                  -ul. Żeromskiego nr 2 i 4

środa                    – ul. Żeromskiegonr 5 i 7

czwartek               -ul. Żeromskiego nr 6 i 8

piątek                   – ul. Żeromskiegonr 10 i 12

sobota od 900 ul. AK 1 i od 1300  ul. AK 2

Został wydany duży, bogato ilustrowany, okolicznościowy kalendarz parafialny na przyszły rok. Na kolejnych kartkach poszczególnych miesięcy znajdują się zdjęcia z życia parafii, a także archiwalne zdjęcia z budowy kościoła. W kalendarzu zostały podane ważne wydarzenia z życia parafialnego. Kalendarz może być cenną pamiątką lub miłym upominkiem. Koszt wydania to 15 zł. Kalendarz będzie można nabyć od przyszłej niedzieli.

W piątek (24 listopada) o godz. 1700w budynku Zespołu Szkół przy ul. Konarskiego odbędzie się zebranie dla mieszkańców Osiedla PÓŁNOC. Celem zebrania jest złożenie sprawozdania za rok ubiegły i przekazanie informacji przez Burmistrza Ropczyc o planach ma przyszłość.