Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II NIEDZIELA ADWENTU

6  grudnia  2015 roku

 

Wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół wyrażamy wdzięczność za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na odpust i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. i Udzieli 4, klatka I i II.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia uroczystości odpustowej: dyżurującym mieszkańcom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z KSM-u, panu Organiście, pocztom sztandarowym, paniom Agnieszkom i pani Justynie za dekoracje kwiatowe, wszystkim uczestnikom za obecność i wspólną modlitwę.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na rzecz diecezji i za ofiary, jakie możemy składać po Mszach Świętych dla Kościoła na wschodzie. Bóg zapłać!

We wtorek liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 700, 900, 1600 i 1800 (z uroczystym poświęceniem i wręczeniem medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej), po Eucharystii w kościele spotkanie dla rodziców. O godz. 1200 Godzina Łaskiróżaniec i modlitwa za kapłanów.

W tym dniu rozpoczyna się ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Inauguracja diecezjalna będzie w niedzielę 13-go grudnia,
w katedrze i w dwunastu „kościołach Jubileuszowych”. Dla dekanatu ropczyckiego i sędziszowskiego jest to kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, który stanie się miejscem zyskiwania odpustów w Roku Miłosierdzia. Uroczysty obrzęd otwarcia „Bramy Miłosierdzia” nastąpi w najbliższą niedzielę o godz. 1700. Zapraszamy do udziału w tej ceremonii i Eucharystii.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. O godz. 2030 kolejny Wieczór Fatimski.

Od wtorku, po liturgii, w zakrystii, u przedstawicieli parafialnego oddziału CARITAS i ministrantów można nabyć świece na stół wigilijny (duża 12 zł, mała 5 zł).

Pan Organista odwiedzi parafian z opłatkami na stół wigilijny od godz. 1630

poniedziałek:       ul. Udzieli nr 1, następnie nr 3

środa:                  ul. Piłsudskiego nr 24, następnie 26 a

czwartek:             ul. Piłsudskiego nr 26 b, następnie 26 c

piątek:                 ul. Konarskiego nr 15 i 17

sobota: (od godz. 900) ul. Kraszewskiego, Broniewskiego, Rataja, Chopina, Moniuszki i Piłsudskiego (domki)

Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności dla pana Organisty za całoroczną pracę na rzecz parafii w dni powszednie. Opłatki można odebrać również w zakrystii po Mszach świętych.

 

Różne:

Wojewódzka Komenda Uzupełnień w Mielcu prowadzi nabór ochotników do służby przygotowawczej na potrzeby kształcenia w korpusie szeregowych (bliższe informacje pod nr telefonu: 261 156 525, 261 156 539 lub w kancelarii). Strona Internetowa WKU MIELEC

PUK w Ropczycach informuje, że 10 grudnia (czwartek) dla mieszkańców Osiedla Północ, Świętej Barbary i ul. Piłsudskiego będą wydawane worki na śmieci za I półrocze 2016, na Stacji Wodociągów od godz. 1000 do 1600.