Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Drodzy diecezjanie! Umiłowani bracia i siostry!

Zbliża się czas Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku już po raz trzydziesty ósmy wierni diecezji rzeszowskiej 4 sierpnia wyruszą na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski. Tym razem pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Patrz w Maryję i zobacz Jezusa”. Ilekroć patrzymy na Maryję zawsze powinniśmy zobaczyć Jezusa. Maryja sama wskazuje swojego Syna jako Jedynego Odkupiciela człowieka. Wszystko co robi w Kościele i dla Kościoła, służy jednemu: Abyśmy wierzyli i oddawali chwałę Bogu przez Jezusa Chrystusa.

Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce, zarówno tych, którzy już w niej uczestniczyli, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji pieszo iść na Jasną Górę. Na tegorocznym plakacie pielgrzymki nieprzypadkowo znalazły się symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Tegoroczne pielgrzymowanie wpisuje się w przygotowanie do spotkania z Ojcem Świętym w Krakowie w lipcu 2016 r. Już teraz proszę wszystkich pielgrzymów, aby ofiarowali trudy wędrówki oraz modlitwy w intencji owoców Światowych Dni Młodzieży. Jednocześnie liczę na większy niż co roku udział młodzieży. Kochani chłopcy i dziewczęta, uczniowie i studenci, także młodzi pracujący – serdecznie was zapraszam – wyruszcie na pielgrzymkowy szlak, aby dzięki Maryi spotkać Jezusa Chrystusa.

Wielu diecezjan nie może osobiście uczestniczyć w pielgrzymce z powodów zawodowych, rodzinnych, albo z powodu podeszłego wieku lub choroby. Wszystkich was zapraszam do duchowego pielgrzymowania w ramach grupy bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy się przez fale Katolickiego Radia Via oraz kościół św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie, w czasie pielgrzymki, codziennie o godz. 20.30 odbywa się nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski. Radio Via kilka razy w ciągu dnia będzie przekazywać relacje z pielgrzymki, począwszy od transmisji Mszy św., która odbędzie się we wtorek, 4 sierpnia o godz. 6.30 na Placu Farnym w Rzeszowie.

Drodzy bracia i siostry, życzę wszystkim dobrych wakacji, udanych urlopów i wypoczynku. Niech to będzie także czas pielęgnowania duchowego wymiaru życia. Udział w pielgrzymkach, rekolekcjach, obozach katolickich, a także odwiedzanie sanktuariów i miejsc związanych z tradycją chrześcijańską, może przyczynić się do pogłębienia wiary i pomóc w codziennym życiu w zgodzie z Ewangelią. Na wszystkie dobre inicjatywy z serca wam błogosławię.

 

+ Jan Watroba

Biskup Rzeszowski

Rzeszów, 24 czerwca 2015 r.