Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

3 marca 2019 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię, za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul Żeromskiego 2.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na rzecz Seminarium Duchownego i diecezji.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900 i 1800. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).

W pierwszy czwartek możliwość  prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730, w niedzielę o godz. 900
(w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych).

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715.

W przyszłą niedzielę na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

Jest do nabycia  nowy numer pisma WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN Pismo Ropczyckich Parafii. W bieżącym numerze pisma jest wiele artykułów dotyczących Wielkiego Postu, liturgii, przepisów postnych, aktualności i historii najnowszej.

Dzieci z klas od IV do VI Szkoły Podstawowej, które chcą wspólnie śpiewać i grać na instrumentach zapraszamy do włączenia się w powstającą parafialną dziecięcą scholę muzyczną. Spotkanie organizacyjne i pierwsza próba będzie w czwartek 7 marca o godz. 18.30 w salce katechetycznej Domu Parafialnego. Zapraszamy, jeśli to możliwe, wraz z rodzicami!

Urząd Gminy informuje, że w czwartek 7 marca o godz. 1700 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 odbędzie się zebranie wyborcze dla mieszkańców Osiedla Świętej BARBARY. Celem zebrania jest wybór przewodniczącego oraz członków Zarządu Osiedla. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego.